Final incendiar în Covasna! S-a terminat Sepsi-CSU Craiova. Ce au făcut oamenii lui Costel Gâlcă

Final incendiar în Covasna! S-a terminat Sepsi-CSU Craiova. Ce au făcut oamenii lui Costel Gâlcă. A fost un nou meci mare făcut de către vedeta oaspeţilor, Alexandru Mitriţă. Acesta a marcat două goluri de senzaţie.

Începutul meciului a fost unul echilibrat. Totuşi, cei de la CSU craiova au atacat mai mult poarta gazdelor.

S-a terminat Sepsi-CSU Craiova

S-a deschis scorul după 32 de minute. Alexandru Mitriţă a fost cel care a deschis scorul pentru echipa lui Costel Gâlcă. Apoi, cei de la Sepsi au forţat egalarea. Gabriel Debeljuh a reuşit să marcheze, în minutul 69, spre bucuria celor 4732 spectatori care au asistat la meci, cifră oficială. Foarte puţin timp a fost 1-1. Alexandru Mitriță a marcat din nou, în minutul 82, după o nouă execuţie de senzaţie. În prelungiri, Creţu a văzut al doilea galben şi a fost eliminat.

Scor final Sepsi-CSU Craiova 1-2 şi echipa lui Costel Gâlcă obţine 3 puncte importante în Superliga.

Sepsi – CSU Craiova, echipele de start

SEPSI (4-3-3): Niczuly – Oteliță, Ciobotariu, Ninaj, F. Ștefan – Alimi, Mino, Kallaku – Neskovic, Debeljuh, Breij
Rezerve: D. Moldovan, S. Gyenge, M. Coman, Hajdin, D. Oroian, Siger, M. Drăghiceanu, Bardea
Antrenor: Bernd Storck

CSU CRAIOVA (4-2-3-1): L. Popescu – Vlădoiu, Maldonado, Sierra Perez, Ndong – Oshima, Mekvabishvili – Baiaram, Mitriță, Paradela – Koljic
Rezerve: Lung, Căpățînă, Gașpar, Zajkov, Badelj, Bancu, Crețu, Houri, Danciu, Barbu, Bana, Montoya
Absenți: Screciu (în recuperare), A. Ivan (accidentat)
Antrenor: Constantin Gâlcă

Stadion: Sepsi Arena
A: Petrescu Radu (Bucureşti – Bucureşti)
A1: Grigoriu Mircea Mihail (Bucureşti – Bucureşti)