Final incendiar în Bănie! S-a terminat FCU Craiova-Şelimbăr. Pas fals pentru echipa lui Adrian Mititelu

Final incendiar în Bănie! S-a terminat FCU Craiova-Şelimbăr. Pas fals pentru echipa lui Adrian Mititelu. După 3 victorii consecutive, una în Cupă şi două în campionat, FCU Craiova a comis-o.

Echipa lui Adrian Mititelu viza victoria în faţa uneia dintre revelaţiile din sezonul trecut, Şelimbăr.

S-a terminat FCU Craiova-Şelimbăr

Meciul a început foarte prost pentru cei de la FCU Craiova. O greşeală colectivă a dus la deschiderea scorului după doar 7 minute de la startul jocului. Mingea a ajuns la Babic care a prins şutul carierei. Codruţ Sandu nu a putut face nimic. Băieţii lui Marius Croitoru au continuat să joace la o singură poartă.

Claudiu Bălan, atacantul revenit în Bănie, a ratat inexplicabil o ocazie uluitoare. Până la urmă, craiovenii au reuşit egalarea. Padula a prins un şut fabulos de la distanţă, în minutul 69. Timp de victorie băieţii lui Marius Croitoru au avut. Nu au fost însă deloc inspiraţi. Jocul nu a arătat deloc bine pentru o pretendentă la promovarea în Superliga.

Socr final FCU Craiova-Şelimbăr 1-1 şi pentru echipa lui Adrian Mititelu urmează un meci în Cupă. Miercuri, în deplasare cu echipa de Divizia C, Unirea Alba Iulia, în play-off.

FCU Craiova – Șelimbăr, echipele de start:

FCU Craiova (4-3-3): Codruț – Negru, Lekiatas, Lumbu, Padula – Pop, D. Albu, Dragu – Sidibe, Bălan, Ciubotaru
Rezerve: Mogoșanu – Ilie, Oltean, Achim, Idris, Ghindovean, Abbey, Blidar, Kvakic
Indisponibili: (Gurău, Ibrahim)
Antrenor: Marius Croitoru

Șelimbăr (4-3-3): Măluțan – Gogor, Gherman, Natea (C), Șerban – Boboc, Soare, Bucuroiu – Baba Ayne, Monea, Babic
Rezerve: Brașoveanu – Marrone, Olariu, Popa, Buzan, Butucel, Hernando, Bârza, Nerukh
Antrenor: Constantin Schumacher