Final incendiar în Bănie! S-a terminat CSU Craiova-Unirea Slobozia. Băieţii lui Costel Gâlcă, spectacol cu nou promovata / Foto

Final incendiar în Bănie! S-a terminat CSU Craiova-Unirea Slobozia. Băieţii lui Costel Gâlcă, spectacol cu nou promovata. Chiar dacă au început meciul mai slab, gazdele nu au avut emoţii cu echipa lui Adrian Mihalcea.

Prima parte a meciului a fost una lipsită de ocazii pentru echipa lui Costel Gâlcă. A fost doar un şut de la distanţă al lui Alexandru Mitriţă.

S-a terminat CSU Craiova-Unirea Slobozia

Apoi, a început bombardamentul la poarta oaspeţilor. CSU Craiova a marcat de două ori în doar patru minute. Ştefan Baiaram a deschis scorul în minutul 38, din centrarea lui Andrei Ivan. Fază la indigo peste doar 4 minute. Acelaşi Ştefan Baiaram a reuşit dubla, spre bucuria celor 5.834 de spectatori, cifră oficială.

În minutul 76, Gele a marcat pentru oaspeţi. Acesta a fost însă anulat de VAR pentru un ofsaid în faza premergătoare a reuşitei. În minutul 84, cei de la Unirea au rămas în 10 oameni, după eliminarea lui Dinu. În prelungiri, a înscris şi Alexandru Mitriţă. Scor final CSU Craiova-Unirea Slobozia 3-0 şi echipa lui Costel Gâlcă obţine prima victorie după patru meciuri şi urcă pe locul 2 în Superliga.

CSU Craiova – Unirea Slobozia, echipele de start

CSU Craiova: L. Popescu – Căpătînă, Maldonado, Badelj, Bancu – Oshima, Screciu – Baiaram, Mitriță, Ivan – Koljic
Rezerve: Lung, Lopez, Zajkov, Bană, Sierra, Barbu, Ndong, Danciu, Mora, Lukic, Houri, Cicâldău
Antrenor: Constantin Gâlcă

Unirea Slobozia: Rusu – Medina, Dinu, Pospelov, Șerbănică – Perianu, Pacionel – Camara, Puerece, Aganovic – Afalina
Rezerve: Antoche, Coadă, Dorobanțu, Gele, Ibrian, F. Ilie, Krell, Lemnaru, Toma, Vlăsceanu, Yusov
Antrenor: Adrian Mihalcea

Stadion: Ion Oblemenco
A: Fesnic Horatiu Mircea (Cluj-Napoca – Cluj)
A1: Cerei Alexandru (Cluj-Napoca – Cluj)