Final incendiar în Bănie! S-a terminat CSU Craiova-Poli Iaşi. Ce au făcut oamenii lui Ivaylo Petev

Final incendiar în Bănie! S-a terminat CSU Craiova-Poli Iaşi. S-a aflat ce au făcut oamenii lui Ivaylo Petev. A fost o primă repriză perfectă pentru formaţia patronată de către Mihai Rotaru.

Trupa lui Ivaylo Petev a pornit ca din tun partida. S-a jucat la o singură poartă, cea a lui Silviu Lung.

S-a terminat CSU Craiova-Poli Iaşi

Cei de la CSU Craiova au început perfect meciul. În prima repriză au marcat de două ori. A deschis scorul prin Alexandru Mitriţă în minutul 30. S-a făcut 2-0 după reuşita lui Roguljic, din prelungirile primei părţi. Cei 5.498 de spectatori care au asistat la meci, număr oficial, erau în culmea fericirii.

Oaspeţii au redus din diferenţă imediat după pauză. Alin Roman a marcat din penalty în minutul 54. S-a făcut 2-2 după o gafă uluitoare a portarului gazdelor, Laurenţiu Popescu. Alin Roman a înscris după o lovitură liberă de la aproximativ 30 de metri. În prelungiri, Markovic a marcat pentru 3-2, dar golul său a fost anulat pentru ofsaid după 7 minute de aşteptare la VAR. Scor finalul CSU Craiova-Poli Iaşi 2-2 şi gazdele pierd două puncte mari în lupta pentru titlu.

CSU Craiova – Poli Iași, echipele de start

CSU Craiova (4-2-3-1): Popescu – Căpățînă, Screciu, Crețu, Bancu – Kurtic, Mateiu – Danciu, Roguljic, Mitriță – Koljic
Rezerve: Lazar, Vlădoiu, Ndong, Houri, Ișfan, Baiaram, Trică, Ivan, Markovic
Absenți: Badelj, Zajkov (accidentați)
Antrenor: Ivaylo Petev

Poli Iași (4-3-3): Lung – Martac, F. Ilie, Katanec, Ispas – Roman, Marchioni, Jatoba – Gheorghiță, Buș, Phelipe
Rezerve: Ailenei, Samayoa, Ștefanovici, Ciobanu, Tincu, Ion, Hrib, Bordeianu, V. Ilie
Antrenor: Leo Grozavu
Absent: Harrison (accidentat)