Final incendiar în Bănie! S-a terminat CSU Craiova-Farul. Ce au făcut băieţii lui Gică Hagi

Final incendiar în Bănie! S-a terminat CSU Craiova-Farul. Ce au făcut băieţii lui Gică Hagi în meciul ultimei şanse de a mai spera la un loc de Conference League. Constănţenii au încercat să profite de degringolada gazdelor.

Oamenii lui Gică Hagi au venit la Craiova cu încredere, dar au comis-o chiar în startul meciului.

S-a terminat CSU Craiova-Farul

Baiaram a deschis scorul, după doar 4 minute. Baiaram a fost cel care a deschis scorul, după un contraatac al echipei pregătite de interimarul Dragoş Bon. Mihai Rotaru l-a dat afară acum câteva zile pe Ivaylo Petev.

Echipa lui Gică Hagi s-a trezit însă înaintea pauzei. Cojocaru a reuşit egalarea în minutul 21. Apoi, în prelungirile primei reprize, acelaşi Cojocaru a făcut 2-1, spre disperarea celor 8.742 de spectatori, cifră oficială.

Scor final CSU craiova-Farul 1-2 şi oaspeţii încă mai speră la un loc de Conference League. De partea cealaltă, gazdele continuă să fie în criză şi riscă să rateze toate obiectivele şi în acest sezon.

CSU Craiova – Farul, echipele de start

CSU Craiova: L. Popescu – Căpățînă, Maldonado, Badelj, Bancu – Al. Crețu, Mateiu, Mekvabishvili – Baiaram, Markovic, Al. Mitriță
Rezerve: Lazar, Vlădoiu, Soiri, Zajkov, Ndong, Houri, Cîmpanu, Danciu, Koljic, Bană, Blesa, A. Ivan
Antrenor: Dragoș Bon

Farul: Buzbuchi – M. Popescu, Larie, Gustavo Marins, C. Ganea – Vînă, Queiros, Grameni – Grigoryan, L. Munteanu, I. Cojocaru
Rezerve: Mușat, Sîrbu, Grosu, Dănuleasa, D. Nedelcu, N. Popescu, Casap, A. Stoian, Andronache, Rivaldinho, L. Banu
Antrenor: Gheorghe Hagi

Stadion: Ion Oblemenco
Arbitru: Bîrsan Marcel (Bucureşti). A1: Ghinguleac Radu Adrian (Bucureşti), A2: Neacşu George Florin (Câmpulung Muscel)
Arbitru VAR: Kovacs Szabolcs (Carei). Arbitru AVAR: Marinescu Vasile (Bucureşti)