Final disputat la Miercurea Ciuc! S-a terminat Csikszereda – Dinamo. ‘Câinii’ rămân în Superliga

Dinamo rămâne în Superliga după ce a terminat la egalitate meciul cu Csikszereda, scor 0-0, în returul barajului pentru promovare/retrogradare. În tur, jucătorii lui Zeljko Kopic câștigaseră pe Arena Națională, scor 2-0.

Pentru Dinamo, acesta a fost al treilea baraj consecutiv. În zilele următoare, șefii clubului vor decide ce se întâmplă cu Kopic.

Csikszereda – Dinamo 0-0

După doar 6 minute, unul dintre secunzii lui Robert Ilyes a văzut cartonașul roșu din cauza protestelor. Câteva minute mai târziu, gazdele au marcat prin Jebari, care a trimis în vinclu de la 30 de metri. Horațiu Feșnic a anulat însă reușita pe motiv de ofsaid. În repriza a doua, Csikszereda a avut ocazie după ocazie la poarta lui Golubovic.