Final disputat la Galați! S-a terminat Oțelul-Farul. Duel fără goluri între Gică Hagi şi Dorinel Munteanu

Oțelul și Farul și-au împărțit punctele, la Galați, în etapa a doua din Superliga. Ambele echipe au ratat incredibil.

Elevii lui Dorinel Munteanu sunt pe locul 5, cu 4 puncte, în timp ce constănțenii sunt pe 12, cu un singur punct. Farul este singura echipă care nu a marcat în primele două etape.

Oțelul – Farul 0-0

Oțelul Galați a ratat prima ocazie de gol. Cisotti a executat o lovitură de colț, mingea a ajuns în fruntea lui Cisse, care a trimis pe poartă. Câteva minute mai târziu a venit rândul celor de la Farul să rateze prin Rivaldinho. Până la pauză cele două echipe și-au împărțit ocaziile. În repriza secundă ratările au fost, din nou, de ambele părți. În minutul 58, Grigoryan a marcat, însă golul a fost anulată, după ce balonul centrat de Queiros a depăşit linia porţii. În final s-a terminat 0-0.

Echipe de start:

Oțelul Galați : I. Popescu – Adăscăliței, Cisse, Stefanovic, S. Rus – Cisotti, Zivulic, J. Pedro – Frederic, A. Pop, Duric
Rezerve: Kovalov, I. Neagu, Teles, Zhelev, Gomes Silva, Farcaș, Yabre, N. Roșu, Gallo, Hofman, Chira, Juric
Antrenor: Dorinel Munteanu

Farul: Buzbuchi – Sîrbu, M. Popescu, G. Marins, Cr. Ganea – Vînă, Queiros, Grameni – G. Iancu, Rivaldinho, Grigoryan
Rezerve: Ducan, Grosu, Dănuleasa, Nedelcu, N. Popescu, Casap, A. Ciobanu, Doicaru, A. Stoian, Andronache, Dican, Radaslavescu
Antrenor: Gheorghe Hagi

Stadion: Oţelul
Arbitru: Petrescu Radu (Bucureşti). Asistenți: Grigoriu Mircea Mihail (Bucureşti), Neacșu Ionuț Traian (Bucureşti)
Arbitru VAR: Coza Ionuţ (Cernica). Asistent VAR: Bucsi Imre-Laszlo (Sfântu Gheorghe)