Final de drum pentru urmaşa Simonei Halep! Jaqueline Cristian nu a avut nicio şansă. A fost învinsă în minim de seturi

Final de drum pentru urmaşa Simonei Halep! Jaqueline Cristian nu a avut nicio şansă. A fost învinsă în minim de seturi în meciul din turneul de la Iaşi. Deşi pornea favorită în duelul din sferturile de finală nu s-a putut impune.

Urmaşa Simonei Halep nu a avut nicio şansă în faţa locului 76 WTA, Elina Avanesyan. A părăsit turneul WTA de la Iaşi după o înfrângere în minim de seturi.

Final de drum pentru urmaşa Simonei Halep!

Partida dintre Jaqueline Cristian, locul 61 WTA și Elina Avanesyan, din sferturile de finală de la WTA Iasi, s-a terminat cu o înfrângere dureroasă. Urmaşa Simonei Halep a pierdut în minim de seturi, scor 5-7, 4-6.

Românca nu a putut ajunge în semifinale, deşi a întâlnit o adversară mai slab cotată. Partida fusese întreruptă la scorul de 0-2, 40-40 pentru Avanesyan din cauza ploii.

Jaqueline Cristian s-a calificat în sferturile de finală de la WTA Iași, după ce a trecut în ”optimi” de Gabriela Ruse, scor 6-4, 6-7 (2), 6-2. De partea cealaltă, Elina Avanesyan a trecut de Petra Martic, scor 6-2, 5-7, 6-4.

Elina Avanesyan se va duela pentru un loc în finala turneului cu câștigătoarea confruntării dintre Chloe Paquet și Selena Janicijevic.