Final de drum pentru Ianis Hagi?! O legendă a Angliei a dat verdictul. Ce se va întâmpla la meciul cu Olanda

Final de drum pentru Ianis Hagi?! O legendă a Angliei a dat verdictul. S-a aflat ce se va întâmpla la meciul cu Olanda. Chiar dacă recunoaşte că batavii nu sunt în cea mai bună formă îi vede calificaţi.

Ianis Hagi şi generaţia de suflet nu au nicio şansă în faţa Olandei. Cel puţin asta susţine o fostă glorie a Angliei.

Final de drum pentru Ianis Hagi?!

Chris Sutton, fost atacant cu 255 de meciuri jucate în Premier League în anii ’90 și 2000, a dat o predicție înainte de România – Olanda, din optimile EURO 2024. Fostul fotbalist de la Blackburn sau Chelsea crede că România va fi învinsă de Olanda și chiar a prezis și scorul, 1-3. Nu le dă nicio şansă lui Ianis Hagi şi colegilor săi.

”Merg pe mâna lui Memphis Depay, cred că el o va trimite pe Olanda în sferturile de finală, în ciuda faptului că echipa nu a fost foarte convingătoare până acum.

Olanda mi s-a părut destul de nesigură, așa cum s-a văzut și în meciul cu Austria, din caza căruia a terminat pe locul trei.

România a câștigat grupa ei și a depășit deja așteptările ajungând până aici. România va avea parte de o adevărată încercare, dar aici se oprește. Predicția mea: victorie cu 3-1 pentru Olanda”, a spuss Chris Sutton, conform BBC.

Naţionala lui Edi Iordănescu se duelează cu Olanda marţi, de la ora 19.00, la Munchen. Câştigătoarea din acest meci va întâlni în sferturi învingătoarea din duelul Austria-Turcia.