Final cu scandal la Arad! S-a terminat UTA-Farul. Gică Hagi s-a enervat cumplit

Final cu scandal la Arad! S-a terminat UTA-Farul. Gică Hagi s-a enervat cumplit. Asta după ce echipa sa a cerut două penalty-uri la aceeaşi fază, dar nu a primit. A fost o dispută pe muchie de cuţit.

Echipa lui Gică Hagi a încercat să bată la Arad, dar totul s-a întors împotriva sa. Mircea Rednic l-a contrat cu un joc foarte bun.

S-a terminat UTA-Farul

Meci nebun la Arad pentru Farul lui Gică Hagi. Constănţenii au  început foarte bine meciul şi au avut oportunităţi la poarta gazdelor. Nu au reuşit însă să bage mingea în poartă. În minutul 22, stadionul din Arad a explodat. Un contraatac perfect al echipei lui Mircea Rednic l-a adus la finalizare pe Benjamin Van Durmen.

Cei 8.278 de suporteri care au asistat la meci, cifră oficială, au explodat de bucurie. Farul a încercat să revină în joc, dar nu a reuşit. Asta deşi a atacat cu toate liniile în partea secundă. Şi totuşi finalul a fost incendiar. Dican a reuşit egalarea în prelungiri, din pasa lui Denis Alibec.

Scor final UTA-Farul 1-1 şi cele două echipe continuă lupta nebună pentru un loc în play-off-ul de Superliga.

UTA – Farul Constanța, echipele de start:

UTA (4-4-2): R. Popa – Trif, Conte, Paulolo, Tsouka – Fabry, Van Durmen, Hrezdac, Costache – Omondi, Ezekiel
Rezerve: E. Popescu, Benga, C. Mihai, J. Pedro, Mabea, Râpă, R. Cristea, V. Borcea, Cîmpanu, Dumiter, Kadiri, Ghezali
Antrenor: Mircea Rednic

Farul Constanța (4-3-3): Buzbuchi – M. Popescu, Bălașa, Marins, Cr. Ganea – Nedelcu, Grameni, Vână – Iancu, Rivaldinho, Grigoryan
Rezerve: Ducan, Buta, Sîrbu, Dănuleasă, Dican, Radalsavescu, N. Popescu, A. Stoian, Doicaru, Alibec
Antrenor: Gică Hagi

Stadion: „Francisc Neuman” (Arad)
Arbitru: Marcel Bîrsan / A1: Vasile Marinescu, A2: Mircea Orbuleţ