Final cu emoţii pentru Dan Petrescu! S-a terminat CFR Cluj-Sepsi. Cursă nebună pentru titlu în Superliga

Final cu emoţii pentru Dan Petrescu! S-a terminat CFR Cluj-Sepsi. Cursă nebună pentru titlu în Superliga. Covăsnenii au condus în Gruia timp de peste 15 minute, dar a fost egalată înainte de pauză.

CFR Cluj a avut de furcă în faţa celor de la Sepsi, ultima echipă din play-off-ul Superligii. Dan Petrescu a fost negru de furie pe marginea terenului.

Final cu emoţii pentru Dan Petrescu!

Dan Petrescu a rămas mască în minutul 28. După mai multe ratări importante ale celor de la CFR Cluj, Sepsi a deschis scorul. Dumitrescu a marcat şi putea fi o mare surpriză în Gruia. Bîrligea a egalat însă înaintea pauzei. Imediat după pauză, a marcat Ciprian Deac pentru 2-1.

Imediat după, trupa lui Cristiano Bergodi a rămas cu un om mai puţin pe teren. A fost eliminat Ninaj. Bergodi a fost speriat de acest meci. I-a introdus abia pe final pe Tudorie şi pe Rondon. S-a terminat CFR Cluj-Sepsi 2-1 şi trupa lui Petrescu s-a apropiat, momentan, la un punct de liderul Farul. De partea cealaltă, Sepsi rămâne ultima în play-off-ul Superligii.

CFR Cluj – Sepsi, echipele de start

CFR Cluj: Scuffet – C. Manea, Yuri, Burcă, Braun – C. Deac, Muhar, Cvek, Krasniqi – Janga, Bîrligea
Rezerve: Sava – Peteleu, Kolinger, Țîru, Hoban, Bordeianu, Fica, Petrila, Yeboah
Antrenor: Dan Petrescu

Sepsi: Niczuly – Ninaj, Bălașa, Tamas, A. Dumitrescu – Aganovic, J. Rodriguez, Papa, C. Matei – Ștefănescu, Safranko
Rezerve: Ispas, Ciobotariu, F. Junior, Păun, Rondon, I. Gheorghe, Achahbar, Tudorie
Antrenor: Cristiano Bergodi

Dan Petrescu folosește exact formula de rundă trecută, din remiza 1-1 cu FCSB.
Stadion: „Dr. Constantin Rădulescu”
ARBITRU: Călin Iulian (Ştefăneşti – Argeş), A1: Neacşu George Florin (Câmpulung Muscel – Argeş), A2: Urzică Vladimir (Piatra Neamţ – Neamţ), Arbitru VAR: Vidican Rares George (Satu Mare), Arbitru AVAR: Bîrdeş Romică (Piteşti – Argeş)