FCSB uimește din nou! Record uluitor înaintea meciului cu UTA. Au umplut stadionul în 30 de minute.

UTA a făcut sold-out de bilete la meciul cu FCSB în 30 de minute.

FCSB uimește din nou

Biletele pentru acest meci au fost puse în vânzare online, marți, în jurul orei 15:00, iar la scurt timp au fost aproape de sold-out, conform orangesport.

Gigi Becali, patronul de la FCSB, s-a arătat foarte optimist de parcursul pe care echipa sa ar urma să îl aibă în acest sezon de Superliga.

„Mai bine că am ieșit (n.r. din Conference League). Mai jucam, mai pierdeam meciuri. Lasă. Cap, linie, locul 1, restul să se bată pe locul doi. Să mă distrez eu din fotoliu. Locul 1 pentru FCSB, locul 2 pentru Craiova, dar la 20 de puncte. CFR pe locul 3 la 21 de puncte diferență, iar Rapid pe locul 4 la 28 de puncte diferență. Ce să te mai joci cu ei? Aduceți-ne echipă”, a spus Gigi în cursul zilei de luni.

Gigi Becali face haz de necaz

Finanțatorul roș-albaștrilor a făcut haz de necaz de faptul că echipa lui a fost eliminată din turul trei preliminar al Conference League. „(Cinci din cinci, cum e?) Aduceți-ne echipe că nu mai avem cu cine să jucăm. Aduceți echipe din Danemarca (n.r. râde).

(Aveți puterea să glumiți) Păi ce are? E fotbal ăsta, doar nu ne supăram de la fotbal. Asta e situația. Nu am avut nicio emoție (n.r. la meciul cu Poli Iași). Cum poți să ai emoție când e mingea numai la tine? Am făcut repetiție. Mingea numai la tine, numai Compagno a avut 3 ocazii singur cu portarul. A avut și Olaru, a avut și Coman.

Mingea numai la noi… Au dat un gol… A dat unul un șut. Se poate oricând să dai un gol așa. Nu am avut nicio emoție pentru că este echipa prea puternică. Nici la 2-1 când ne-am retras nu s-au apropiat de careu pentru că ne apăram sus.

(Golul lui Ovidiu Popescu a fost spectaculos) Da, spectaculos. Pe mine nu mă interesează spectacolul, mă interesează să câștig”, a mai spus Gigi Becali.