‘FCSB nu o bate pe Riga’. Declaraţii controversate ale lui Dumitru Dragomir. Gigi Becali se va enerva grav

Declaraţii controversate ale lui Dumitru Dragomir îl vor enerva pe Gigi Becali. Fostul șef al Ligii nu are nici cea mai mică încredere că roș-albaștri se pot împune în fața echipei din Lituania.

FCSB joacă joi seara primul meci din faza ligii a Europa League, cu RFS. Meciul va începe la ora 22:00, pe Arena Națională, și poate fi urmărit în direct la Digi Sport 1.

Declaraţii controversate ale lui Dumitru Dragomir

Înainte de startul meciului, Dumitru Dragomir a făcut câteva declarații în ceea ce privește deznodământul confruntării de diseară.

„Nici nu câștigă meciul. FCSB nu o bate pe Riga! În primele 45 de minute te înveți cu colegii, e greu dacă nu ai jucat niciodată 90 de minute.

Sunt unii care nu au jucat 90 de minute de doi ani de zile, joacă numai 45 sau 50 de minute. Sunt unii care se încălzesc după 45 de minute, ca Nistor (n.r. – Dan Nistor, de la U Cluj). Dacă îl scoți la pauză l-ai terminat, Nistor nu rezista la FCSB”, a declarat Dumitru Dragomir, la Fanatik.

Echipa de start a FCSB-ului în partida cu RFS

Așa cum ne-a obișnuit, Gigi Becali a conturat primul 11.

„La mijloc va fi Olaru, va fi șut Șut, va fi Lixandru. În atac o să fie David Miculescu, Bîrligea și Băluță în dreapta. Tănase o să iasă din schemă”, Gigi Becali, înainte de FCSB – RFS.

Astfel că, după spusele latifundiarului, echipa de start va fi: Târnovanu – Crețu, Mihai Popescu, Dawa, Radunovic – Olaru, Lixandru, Șut – Băluță, Bîrligea, Miculescu.