Fază incredibilă la un meci din Egipt. Ce a putut să facă arbitrul / Video

Fază uluitoare la un meci din a doua ligă din Egipt. Un arbitru a decis să anuleze un gol după ce s-a uitat la reluarea fazei pe un telefon mobil, potrivit Reuters.

Cum nu există VAR în liga secundă, arbitrul Mohamed Farouk a folosit telefonul unei persoane din public în timpul meciului dintre Suez şi Al-Nasr.

Al-Nasr a crezut că a înscris un gol egalizator, dar gazdele au protestat și au acuzat un henţ.

Arbitrul a decis să anuleze golul după ce a urmărit faza pe telefonul mobil. Partida a avut 15 minute de prelungire şi Suez s-a impus cu scorul de 3-1, potrivit news.ro.

Arbitrul Mohamed Farouk a avut nevoie de ajutorul poliției pentru a părăsi terenul, în timp ce jucătorii şi oficialii de la Al-Nasr protestau. Al-Nasr a ameninţat că îl va acţiona în instanţă pe arbitru, pentru că a încălcat regulile.