Execuţie cu public în Giuleşti! S-a terminat Rapid-Farul. Gică Hagi, umilit de Marius Şumudică

Execuţie cu public în Giuleşti! S-a terminat Rapid-Farul. Gică Hagi, umilit de Marius Şumudică. Constănţenii nu au avut nicio şansă în faţa rapidiştilor. Au încasat o înfrângere dureroasă.

Farul lui Gică Hagi nu a mişcat în Giuleşti. A încasat o înfrângere umilitoare şi are şanse mici să mai prindă play-off-ul în acest sezon de Superliga.

S-a terminat Rapid-Farul

Marius Şumudică l-a surprins pe Gică Hagi. A schimbat sistemul într-un 3-4-3. A fost pentru prima dată în mandatul noului tehnician când giuleștenii încep cu 3 stoperi. Clinton N’jie și Aaron Boupendza au debutat şi ei la Rapid. Gazdele au început tre şi au deschis scorul după doar 13 minute, prin Borza. S-a făcut 2-+ după reuşita lui Petrila, din minutul 30. Peste doar 10 minute, Pașcanu a marcat şi el, spre bucuria celor 10165 care au asistat la meci, număr oficial.

Dobre a avut parte de un debut perfect. A marcat la debut, în minutul 72. Ambele echipe au terminat meciul cu câte un om în minus. Mai întâi, Dănuleasă a fost eliminat din postura de ultim apărător. În minutul 90, Hromada a avut o intrare criminală şi a fost şi el eliminat. În minutul 95, acelaşi Dobre a reuşit dubla. Scor final Rapid-Farul 5-0 şi giuleştenii obţin prima victorie a sezonului pe propriul teren. De partea cealaltă, Farul e depaarte de locurile de play-off în Superliga.

Rapid- Farul, echipele de start:

Rapid: Siegrist – Manea, Săpunaru, Pașcanu – Onea, Christensen, Hromada, Borza – N’jie, Boupendza, Petrila
Rezerve: Aioani, Ignat, Braun, Gojkovic, Emmers, Kait, Grameni, Hasani, R. Pop, Micovschi, Dobre, Burmaz
Antrenor: Marius Șumudică

Farul: Buzbuchi – Bălașa, Țîru, Gustavo Marins, C. Ganea – Dican, Nedelcu, Vînă – Grigoryan, Alibec, Radaslavescu
Rezerve: Ducan, Sîrbu, Dănuleasa, Buta, Aioanei, N. Popescu, Casap, Basceanu, A. Stoian, Mustacă, Mosca, Avramescu
Antrenor: Gică Hagi