Eugenie Bouchard a încins internetul. Cum se antrenează una dintre cele mai frumoase jucătoare de tenis. Foto

Eugenie Bouchard a participat în Dubai la un turneu demonstrativ și a reușit să-și surprindă fanii. Jucătoarea de tenis din Canada este considerată una dintre cele mai frumoase jucătoare din circuitul WTA și mereu postează imagini incendiare extrem de apreciate de fani.

De această dată, Eugenie Bouchard le-a arătat internauților cum se antrenează în bikini pe margine piscinei. Filmul a devenit rapid viral.

Eugenie Bouchard a revenit după o accidentare la umăr

Jucătoarea din Canada a revenit în circuitul mondial în 2022, dar nu a reușit să aibă rezultate notabile. Fosta semifinalistă de la Wimbledon nu a câștigat niciun titlu în acest sezon, după pauza pe care a fost forțată să o ia în urma unei operații la umăr.

Jucătoarea de tenis a fost prezentă anul acesta și la turneul organizat la Cluj, dar a plecat acasă după doar 55 de minute. Bouchard a fost eliminată în primul tur de Anhelina Kalinina (Ucraina, 45 WTA), după ce canadianca a abandonat la scorul de 3-6 din cauza unei accidentări!

Au urmat și alte turnee, dar nu a reușit să aibă rezultate bune. Turul doi la Guadalajara, primul tur la Tampico și primul tur la Midland

Eugenie Bouchard speră ca în 2023 să revină la forma care a consacrat-o în urmă cu mai multe sezoane. Cea mai bună clasare în WTA a jucătoarei a fost în anul 2014, locul 5.