Eugen Neagoe, discurs aiuritor! Ce a putut să spună după FCSB-CSU Craiova. Toată lumea a rămas şocată

Eugen Neagoe a ținut un discurs șocant! Nimeni nu se aștepta la asta. Antrenorul celor de la CSU Craiova a vorbit aseară, la finalul meciului, despre mai multe situații din fotbalul nostru, dar și despre meci.

Neagoe a ținut să își ironizeze adversarii după o primă repreză slabă făcută de aceștia. În meciul cu FCSB, echipa lui Eugen Neagoe a dominat copios prima repriză, însă Ivan și compania s-au relaxat în repriza secundă. Patida s-a încheiat la egalitate, scor 1-1.

Eugen Neagoe, un discurs șocant

Eugen Neagoe consideră că CSU Craiova a fost subestimată și crede că echipa sa ar fi trebuit să o învingă pe FCSB în meciul de aseară.

„Îmi pare rău că n-am reușit să câștigăm, m-am și speriat puțin înaintea jocului, atât de tare era lăudată FCSB. Dar nici n-au ajuns la poarta noastră în prima repriză. Am început modest repriza secundă, au fost 20 de minute de presiune.

După minutul 70 iar am forțat, am încercat să împingem jocul, dar n-am reușit să marcăm. Cred că meritam să conducem la diferență mai mare în prima repriză. FCSB n-a existat!

Cred că ar trebui să vorbim puțin despre lucrurile astea. Am avut 4 jucători sub 21 de ani, în primul 11, suntem tineri”, a spus Eugen Neagoe, după meci.

De asemena, antrenorul oltenilor este foarte nemulțumit de lotul convocat de Edi Iordănescu. Neagoe este de părere că anumiți jucători de la formația din Bănie meritau să prindă lotul echipei naționale.

„Sincer, dacă ați fi Ivan și ați marca 6 goluri în 10 meciuri, iar alții marchează jumătate de gol, ați fi dezamăgiți? Eu nu comentez, și eu am lucrat la echipa națională, n-am comentat niciodată deciziile, chiar dacă o persoană din Federație tot spune că jocul nostru n-a fost spectaculos.

Dar e normal ca Ivan să fie dezamăgit. Asta e părerea mea. Eu am vorbit cu Ivan și a zis că n-a avut probleme cu nimeni. Cred că ați văzut, în această seară, în compania unei echipa foarte valoroase, au demonstrat că merită.

Fără să dau sfaturi, nu îmi permit să fac asta, dar mă așteptam ca și Vătăjelu, probabil era chemat dacă nu era accidentat, sau Screciu… dar nu fac eu convocările”, a mai adăugat Eugen Neagoe.