Erik Lincar ar fi vrut mai mult după 2-0 cu Dinamo: Va câștiga cine va fi mai puternic mental

U Cluj a învins-o cu 2-0 pe Dinamo în prima manșă a ”barajului” de promovare / menținere în Liga 1.

La finalul partidei de pe Cluj Arena, Erik Lincar a transmis că nu e pe deplin mulțumit, pentru că formația sa a ratat două șanse uriașe de a marca, dintre care, dacă ar fi fructificat măcar una, șansele la promovare ar fi crescut considerabil.

În același timp, Erik Lincar a transmis că formația care va triumfa din această ”dublă” va fi cea care va fi mai puternică din punct de vedere mental.

”E prima repriză, mai avem o repriză la București, de 95 de minute, 100 de minute. Sper să fim la fel de motivați, de luptători, cum am fost în seara asta, chiar dacă nu a fost la cel mai înalt nivel calitatea în unele momente.

Am avut două ocazii enorme, monumentale, singur cu portarul, am ratat. Mi-aș fi dorit ca scorul să fie 3 sau 4 la 0, pentru că am avut șanse. E adevărat că și Dinamo a lovit de două ori bara. Dacă vom promova, o vom face prin grup și prin muncă.

Și ei au avut atitudine, dar în fotbal sunt momente și momente. Astăzi am avut șansa să marcăm primii, ceea ce a fost important. Am avut și șansă pe final de joc, că am marcat în 10 oameni contra unei echipe ca Dinamo.

Trebuie să marcăm mai mult, din patru șanse mari am marcat doar două goluri. Va câștiga cine va fi mai puternic mental. Nu sunt fericit cu eliminarea lui Ely, am spus să fie mai atent cine are galben. Chiar a fost un fault stupid, dar ce să facem? Mergem înainte, muncim săptămâna asta și mergem cu încredere la București”, a declarat Erik Lincar, potrivit digisport.ro.