Episod fabulos dezvăluit chiar de Gigi Becali! L-a sunat pe Mihai Stoica pe bancă: `L-am întrebat pe Meme de ce a intrat Tavi în locul lui Olaru`!

FCSB a fost în avantaj la Londra aproape o oră, însă soarta meciului s-a schimbat radical după ce arbitrul a dictat un penalty controversat pentru West Ham, dar și din cauza schimbărilor din tabăra campioanei.

Ilie Dumitrescu l-a suspectat pe Becali că a intervenit, însă patronul FCSB-ului a cerut să intre în direct la Digi Sport ca să explice.

”N-a fost niciun 11 metri, a fost fault în atac. Așa au văzut oamenii, asta este. 68 de minute, Dică a gândit foarte bine, apoi a stricat Gigi Becali? Păi dacă am făcut eu, înseamnă că 68 de minute n-am făcut tot eu. Chiar l-am sunat pe Meme să-l întreb ce s-a întâmplat de a intrat Tavi în locul lui Olaru.

Eu cred că a greșit. Doar nu spuneam că am greșit eu. Dacă le făceam, spuneam că am greșit eu… Cum să intre Tavi la mijloc când e 1-1? Eu l-am întrebat pe Meme și Meme mi-a spus că Olaru s-a cerut afară. Bun, s-a cerut Olaru afară, dar bagă un mijlocaș, bagă-l pe ăla, cum îl cheamă, Marco van Basten (n.r. Marco Dulca). A riscat omul, eu îl susțin și cu asta, basta.

Eu am spus că vreau să văd unde ne aflăm. Bă, băieți, suntem departe rău de ei. Asta e concluzia mea. Dacă vorbim doar despre meciul ăsta, a făcut Dumnezeu de am dat noi un gol, apoi cadoul făcut de arbitru a schimbat totul.”, a spus Becali la Digi Sport.