Englezii îl laudă pe Radu Drăguşin! Verdictul dat după amicalul cu Bayern Munchen. Tricolorul a jucat o repriză / Video

Englezii au avut doar cuvinte de laudă la adresa lui Radu Drăguşin. Internaționalul român a jucat o repriză în amicalul cu Bayern Munchen, pierdut de Tottenham, 1-2, la Seul.

Tricolorul a primit din partea jurnaliștilor cea mai mare notă dintre jucătoii lui Ange Postecoglou.

Englezii îl laudă pe Radu Drăguşin

Ange Postecoglou a decis să-l titularizeze pe Radu Drăgușin în meciul cu Bayern (1-2), disputat la Seul, în cadrul „Audi Cup”. Internaționalul român a revenit la echipa sa d club săptămâna trecută, după ce a jucat la EURO 2024.

Românul a jucat doar în prima repriză, dar a avut ceva de furcă cu atacanții nemților. Jurnaliștii englezi au apreciat prestația lui Drăgușin. Acesta a fost notat cu 7, de către cei de la Football London.

„Știam că sunt o echipă bună. Am încercat să ne facem jocul, am făcut lucruri bune, mai avem d muncit. Le mulțumesc și fanilor de aici din Coreea. Ne-am simțit foarte bine”, este o pate din declarația lui Drăgușin.

A fost cea mai mare notă primită de un titular al celor de la Tottenham.

„Deși la prima apariție în presezon, a arătat ce înseamnă să ai un fundaș central natural acolo, pentru că a fost stabil. Revenit la echipă weekendul trecut, a părut proaspăt”, au scris cei de la Football London despre Drăgușin.

Bayern a condus la pauză, 1-0, după golul lui Vidovic. Vinovat a fost însă Vicario. După multe ocazii irosite, nemții au mai punctat odată prin Goretzka. Pedro Porro a fost cel care a redus din handicap cu un șut de la 20 de metri în minutul 66.