Englezii, cu ochii pe Radu Drăgușin! Ce au văzut la meciul cu Bulgaria. Tricolorul, monitorizat atent

Prestațiile lui Radu Drăgușin comentate de englezi. Verdictul dat după amicalul 0-0 cu echipa națională a Bulgariei. Cum s-a descurcat cel mai scump jucător român din istorie, în viziunea britanicilor.

Echipa națională a României a jucat marți seara primul meci de pregătire pentru EURO 2024, cu echipa națională a Bulgariei. Meci în care Radu Drăgușin a fost integralist și a apărat poarta echipei cu succes.

Englezii, cu ochii pe Radu Drăgușin!

Deși nu au reușit să nu înscrie nici un gol, românii s-au apărat așa cum trebuie și nu i-au lăsat pe bulgari să atace. Acest lucru a fost văzut și de jurnaliștii de la Spurs Web.

Englezii au scris despre impresia bună pe care Radu Drăgușin le-a făcut-o timp de 90 de minute, atât cât a stat pe teren.

”Radu Drăgușin a jucat 90 de minute pentru România în această seară (n.r. marți) și și-a ajutat echipa să păstreze poarta intactă împotriva Bulgariei”, au scris englezii.

Drăgușin a devenit cel mai scump fotbalist român odată cu transferul la Tottenham, de la Genoa, din luna ianuarie. 30 de milioane de euro au plătit englezii în schimbul fundașului.

Tricolorul este cotat de site-urile de specialitate la 25 de milioane de euro.

424 de minute a jucat Radu din momentul transferului, până la finalul sezonului, pentru Tottenham. Acesta a integralist în ultimele două etape de Premier League. La meciul pierdut cu Manchester City, scor 0-2, și victoria cu Sheffield, scor 3-0.