Elveţienii au tupeu! Fac scandal după umilinţa din România. Tricolorii lui Daniel Pancu au dat marea lovitură

Partida România U21 – Elveția U21, din cadrul grupei E a preliminariilor EURO 2025, s-a încheiat cu scorul de 3-1 pentru tricolori! Deși elevii lui Daniel Pancu au încheiat seara într-o manieră inegalabilă, aceștia au fost nevoiți să rezite unui conflict de proporții iscat la finalul primei reprize.

Totul a început în momentul în care Louis Munteanu a fost faultat de către Luca Jaquez, în minutul 28. Elvețianul a fost taxat, inițial, cu cartonaș galben, iar Daniel Pancu a explodat de nervi.

Tricolorii lui Daniel Pancu au dat marea lovitură!

Chiar dacă selecționerul României U21 a riscat să fie eliminat, acesta a reușit, în cele din urmă, să schimbe decizia arbitrului olandez. Nu a fost vorba despre o lovitură inofensivă, ci mai degrabă despre o intrare cu piciorul la nivelul pieptului, extrem de periculoasă.

Centralul Nagtegaal l-a trimis în tribune pe Pancu și l-a eliminat din teren pe Jaquez.

„Arbitrul și-a schimbat decizia. I-a arătat lui Jaquez cartonașul roșu. Fără să se uite din nou la fază. Meciul n-a beneficiat de sistemul VAR!”, au scris cei de la Bluewin.

România U21 este lider în clasament în Grupa E, cu un total de 22 de puncte adunate.