Elias Charalambous s-a enervat cumplit! Cuvinte dure după meciul cu U Cluj: ‘Am fost foarte înceți’ + Cipriotul sună adunarea înaintea meciurilor de Champions League

Elias Charalambous s-a enervat cumplit! Cuvinte dure după meciul cu U Cluj. Campioana FCSB a făcut un pas fals chiar în prima etapă a noului sezon de Superliga. A reuşit doar un egal, scor 1-1, contra celor de la U Cluj

Elias Charalambous nu s-a mai abţinut şi a lansat cuvinte dure. Nu i-a plăcut deloc jocul propriei sale echipe.

Elias Charalambous s-a enervat cumplit!

FCSB – U Cluj s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Băieţii lui Elias Charalambous nu au mai repetat fotbalul din primele două meciuri. Alexandru Musi a deschis scorul, în minutul 51, cu un șut superb, iar Dan Nistor a egalat și a stabilit scorul final, în minutul 57.

”Am spus înaintea meciului că vrem să începem cu o victorie. E un prim meci. Avem lucruri de corectat. Nu am fost în cea mai bună formă. Azi am fost foarte înceți. Am pierdut multe mingi. Am avut șanse mari să marcăm. Nu am jucam cum trebuia. Hai să fim sinceri.

Luăm meci cu meci. Mă știți. Nu facem înmormântări când nu câștigăm. O să luptăm. Apoi vom avea timp să ne gândim la restul meciurilor. A fost situația în care am făcut penalty. Nu am fost relaxați. Nu am jucat cum trebuia. Asta a fost!”, a declarat Elias Charalambous, la flash-interviu.