Elias Charalambous s-a dezlănţuit! Ce a putut spune cipriotul după meciul cu Farul. FCSB a pierdut, din nou, titlul

Elias Charalambous s-a dezlănţuit! S-a aflat ce a putut spune cipriotul după meciul cu Farul. FCSB a pierdut, din nou, titlul. Deşi a condus cu 2-0, vicecampioana a fost de nerecunoscut în repriza a doua.

Elias Charalambous a fost suclasat de Gică Hagi. La finalul partidei, Elias Charalambous a explicat unde s-a făcut diferența între Farul și formația sa.

Elias Charalambous s-a dezlănţuit!

Practic, Elias Charalambous şi-a criticat propria tactică. „Am jucat multe mingi lungi. Adversarul a fost mai bun. Nu am fost cei care trebuia să fim în cel mai important meci al sezonului. Pe de altă parte, dacă mă uit la ultimele meciuri ale echipei, nu pot spune nimic rău despre jucători.

Am fost foarte aproape să luptăm până la ultima etapă, dar nu am arătat ce trebuia să arătăm azi. Farul a fost mai bună în repriza a doua și a meritat victoria. A fost important golul marcat de Farul înaintea pauzei. Pentru noi a picat foarte prost. Îi felicit pe cei de la Farul şi pe antrenor.

În repriza a doua n-am jucat bine. Era cel mai important meci al nostru, dar nu l-am abordat bine. Îmi pare rău pentru suporteri că au venit aici şi am pierdut. Vreau să le cer scuze”, a declarat Elias Charalambous, potrivit PrimaSport.

Jocul celor de la FCSB a fost criticat şi de căpitanul Darius Olaru. „Nu ne-am retras de la 2-0, ne-am retras de la 0-0… Am luat un gol copilăresc pe final de primă repriză și asta a fost. Nu știu dacă am pierdut astăzi campionatul, ci în timpul sezonului. Titlul nu s-a jucat astăzi. În fiecare an vorbim de maturitate pe final de sezon. Astăzi n-am arătat-o. Am primit 3 goluri pe greșeli personale. Nu poți câștiga în aceste condiții”, a spus Darius Olaru, la finalul meciului.