Elias Charalambous nu s-a mai abţinut! Avertisment pentru propria echipă: ‘Am primit un gol foarte uşor’ + Ce spune despre schimbările de la pauză

Elias Charalambous nu s-a mai abţinut! Avertisment pentru propria echipă. Antrenorul cipriot al celor de la FCSB era extrem de supărat după golurile primite în faţa celor de la CFR Cluj.

Totuşi, Elias Charalambous este mulţumit că echipa sa a avut reacţie. Deşi a fost condusă, FCSB a revenit şi a egalat.

Elias Charalambous nu s-a mai abţinut!

„Ştiam stilul de joc al celor de la CFR Cluj. Din nefericire, am primit un gol foarte uşor. Când controlezi jocul şi primeşti un astfel de gol te afectează. Apoi, am primit şi al doilea gol. Nu e uşor să revii, dar sunt mulţumit de reacţie. Vestea bună e că am revenit de la 0-2. A fost un rezultat corect.

Sunt de acord că am avut posesia, mai ales în repriza a doua. Nu e doar să joci şi să ai posesie trebuie să te aperi. Am avut şi adversari pe teren. Când eşti condus, mai şi rişti. Să vedem de ce ajungem în asemenea situaţii ca apoi să revenim. Să fim mai concentraţi ca să nu primim asemenea goluri”, a spus Elias Charalambous, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Antrenorul cipriot a explicat şi cele 4 schimbări făcute la pauza meciului. „Trebuia să facem ceva la pauză. Cei care au intrat au ajutat echipa. Vom analiza meciul şi vom continua. E ceva ce nu ne place, oricărui antrenor nu îi place să primească goluri.

Să găsim un echilibru între a nu primi şi a marca goluri. Băluţă e genul de jucător care are nevoie de gol pentru a câştiga încredere. Dawa înscrie în acest sezon. Mihai Popescu a fost într-o formă bună de la primul meci cu noi. Bîrligea îl ştiţi, are calităţi”, a mai spus tehnicianul celor de la FCSB.