Elias Charalambous nu a mai suportat! Scandalul uriaș după derby-ul cu CFR Cluj: ‘S-au simțit furați’

Elias Charalambous nu a mai suportat! Scandalul uriaș după derby-ul cu CFR Cluj. Golul lui Florinel Coman a fost anulat de Sebastian Colțescu pe motiv de fault, deși a lăsat meciul să continue.

La meciul din etapa a 19-a dintre CFR Cluj și FCSB a existat un moment foarte controversat în care Sebastian Colțescu a anulat golul de 2-1 a lui Florinel Coman, în minutul 52.

Elias Charalambous nu a mai suportat!

Chiar dacă prima dată Sebastian Colțescu a lăsat meciul să continue, acesta a sancționat faultul făcut de Valentin Crețu la Philip Otele după ce Florinel Coman a băgat mingea în poarta celor de la CFR Cluj.

Florin Gardoș a declarat că a stat de vorbă cu Elias Charalambous și Mihai Pintilii, după meci. Cei doi au fost foarte revoltați de faultul acordat de Colțescu și consideră că au fost furați, potrivit fanatik.

”După primele 20 de minute am zis că va fi o seară grea de tot pentru mine și pentru ei. A fost agresivă CFR. Pare că n-au venit pregătiți cei de la FCSB.

După faza golului au arătat lucrurile altfel. Per total a fost un meci bun. După am vorbit un pic cu Pinti, cu Elias și erau dezamăgiți de decizia arbitrului. S-au simțit dezavantajați, furați”, a declarat Florin Gardoș pentru sursa menționată mai sus.