Elias Charalambous, în alertă! Probleme mari pentru cei de la FCSB. Dezvăluirea făcută înaintea duelului cu PAOK Salonic

Elias Charalambous, în alertă din cauza timpului foarte scurt dintre partidele pe care le va disputa FCSB. Dezvăluirea a fost făcută de tehnician chiar înaintea duelului cu PAOK Salonic de joi, 3 octombrie.

FCSB a reușit să se impună în fața celor de la Sepsi OSK, scor 1-0, în cadrul etapei cu numărul 11 din Superliga. Golul a fost marcat de Florin Tănase, în minutul 15 al partidei, din pasa lui Alex Băluță. Elias Charalambous pregătește duelul din Europa League, cu PAOK Salonic, care se va disputa joi, 3 octombrie.

Elias Charalambous în alertă!

FCSB a plecat de la Sf. Gheorghe cu toate cele trei puncte, grație golului marcat de Florin Tănase. Pentru campioana României urmează duelul cu PAOK din cadrul etapei a doua a ”fazei ligii” UEFA Europa League.

Duelul de la Salonic se joacă joi, 3 octombrie, adică la 4 zile distanță de meciul de la Sf. Gheorghe. Astfel, la conferința de presă, Charalambous s-a arătat nemulțumit de timpul scurt pe care îl are pentru a pregăti echipa.

”Înainte de meci am schimbat opt jucători, avem meciuri în Europa. Avem puțin timp să pregătim meciul cu PAOK. În seara asta (n.r. duminică, 29 septembrie) ne întoarcem la București. Vom întâlni un adversar foarte greu”, a spus Charalambous, la flash-interviu.

PAOK s-a încurcat înainte de duelul cu FCSB din Europa League. Echipa lui Răzvan Lucescu (55 de ani) a pierdut derby-ul orașului Salonic, scor 0-1, împotriva celor de la Aris.

Târnovanu lăudat de Charalambous!

Charalambous și-a lăudat elevii pentru victorie, dar a ținut să-l remarce în special pe portarul Ștefan Târnovanu, care a avut mai multe intervenții importante.

De asemenea, tehnicianul cipriot a spus că îl consideră pe Târnovanu este cel mai valoros goalkeeper din SuperLiga.

”Sunt trei puncte foarte importante pentru noi. Este ceea ce ne doream. Am reușit să marcăm încă din prima repriză. La începutul reprizei a doua nu ne-am descurcat așa cum am dorit. Până la finalul partidei cei de la Sepsi și-au creat ocazii de a marca.

Când nu luăm gol, există posibilitatea mai mare să câștigăm. Este foarte important și suntem fericiți că nu am primit gol. Știu foarte bine cine este Târnovanu, îl susțin mereu. Pentru mine, este cel mai bun portar din România.

Tănase este un jucător pe care-l știți, este aici să ajute echipa. Sunt convins că va mai da goluri. Ca să ne atingem obiectivele, trebuie să avem toți jucătorii într-o formă foarte bună”, a mai spus Charalambous.