Elias Charalambous face mutarea momentului! Surpriza uriaşă pregătită de FCSB. Mihai Stoica a dat toate detaliile

Elias Charalambous face mutarea momentului! Surpriza uriaşă pregătită de FCSB. Mihai Stoica a dat toate detaliile. Vicecampioana va face schimbări importante în această pauză de două săptămâni.

Elias Charalambous este obligat să facă noi schimbări la FCSB. Mihai Stoica a spus clar ce se va întâmpla la meciul cu Farul din etapa a doua a play-off-ului de Superliga.

Elias Charalambous face mutarea momentului!

Mihai Stoica l-a dat de gol pe Elias Charalambous. Vlad Chiricheş va reveni la FCSB. Asta după pauza provocată de meciurile echipei naţională. La finalul acestei săptămâni, FCSB va disputa un meci amical cu Gloria Buzău, formaţie care se pregăteşte pentru play-off-ul ligii secunde.

Mihai Stoica a declarat că Vlad Chiricheş va juca în această partidă pentru a reveni în formă, după perioada lungă de indisponibilitate. Acelaşi lucru se va întâmpla şi cu Denis Haruţ.

„Am spus foarte clar că trebuie să intre din etapa a doua, după întreruperea ocazionată de meciurile naţionalei.

Am luat un meci amical, vom juca sâmbătă cu Gloria Buzău pentru Chiricheş şi Haruţ. Vom fi în formulă completă după meciul ăsta. Chiricheş putea să joace şi acum două săptămâni, dar de ce să riscăm?”, a declarat Mihai Stoica, în direct la Orange Sport.

Vicecampioana a trecut peste înfrângerea din derby-ul cu Rapid. A învins Sepsi, pe teren propriu, scor 2-1, în prima etapă din play-off-ul de Superliga. Acum are un avans de 7 puncte în faţa urmăritoarele. Acesta s-ar putea mări etapa viitoare dacă FCSB învinge Farul în deplasare. Asta pentru că CSU Craiova şi Rapid se întâlnesc în meci direct.