Elias Charalambous face anunţul nopţii! Dezvăluiri dureroase despre Vlad Chiricheş: ‘Cred că-l pierdem până la finalul sezonului!’ + Mesaj pentru propria echipă, după meciul cu Rapid

FCSB a bifat prima remiză din play-off! Elevii lui Elias Charalambous au pus stop șirului de victorii obținute, chiar în fața marii rivale din Capitală. Rapid a reușit să țină piept liderului din Superliga, astfel că punctele au fost împărțite, sâmbătă seară, pe Arena Națională, 2-2!

Roș-albaștrii nu și-au trecut în palmares, momentan, titlul de campioană a României, din punct de vedere matematic. Derby-ul dintre FCSB și Rapid a înregistrat, în mod surprinzător, o remiză în cadrul celei de-a cincea etapă din play-off. Deși Rapid a condus cu 2-1 în prima repriză a duelului, elevii lui Elias Charalambous au dominat clar cea de-a doua parte a partidei.

Elias Charalambous face anunţul nopţii!

Elias Charalambous a făcut o analiză detaliată a reprizei. Deși a simțit, pe propria piele, dezamăgirea suporterilor, cipriotul speră ca FCSB să consolideze titlul în următoarea etapă din play-off, la finalul duelului cu Sepsi Sf. Gheorghe, programat pe data de 24 aprilie, de la ora 21.45.

”Am început meciul în cel mai bun mod. Am reușit să dăm gol, dar am primit două fără să ne așteptăm prea devreme. Am controlat jocul în ambele reprize, daca priviți cifrele, suntem în avantaj. Am încercat să înscriem și cel de-al treilea gol dar nu am reușit.

Am văzut oameni dezamăgiți, remiză după patru egaluri. Asta este, ne odihnim și ne pregătim, de mâine, pentru duelul următor.

Este fotbal, nu știi niciodată ce se va întâmpla. Primele informații despre Chiricheș, s-ar putea să-l pierdem până la finalul sezonului, sper să nu, dar nu am alte detalii de spus.

Vedem ce vom face la Sf. Gheorghe. Este diferit din punct de vedere al atmosferei. Azi băieții au dat tot ce au avut mai bun, nu am ce să le reproșez. Obiectivul este campionatul, toți vor să luăm titlul.

Peste 40.000 de suporteri, un mare mulțumesc le transmit, vrem să-i facem fericiți cât mai curând posibil!”, a transmis Elias Charalambous, la digisport.ro, la finalul meciului FCSB – Rapid, 2-2.