Elias Charalambous a trecut la ameninţări! Atac devastator la adresa propriei echipe. Înfrângerea cu Oţelul l-a scos din minţi

După ce FCSB a pierdut în fața celor de la Oțelul Galați, Elias Charalambous a trecut la ameninţări! Tehnicianul este nemulțumit de comportamentul din teren al elevilor săi și s-a adresat dur față de propria echipă.

Gruparea antrenată de Elias Charalambous nu a început cu dreptul noul sezon de Superliga! Roș-albaștrii au fost învinși de Oțelul Galați pe teren propriu, scor 0-2, în cea de-a treia etapă a campionatului actual.

Elias Charalambous a trecut la amenințări!

FCSB a pierdut, pe teren propriu, scor 0-2, în fața celor de la Oțelul Galați, în etapa a 3-a a Superligii.
Golurile au fost marcate de Juri Cisotti (minutul 44) și Diego Zivulic (minutul 60).

La sfârșitul partidei, Charalambous, antrenorul principal al celor de la FCSB, s-a declarat nemulțumit jocul echipei sale din repriza a doua. Tehnicianul a susținut că elevii săi trebuie să-și schimbe cât mai rapid comportamentul din teren, pentru a reuși calificarea în turul următor al Ligii Campionilor, dar și pentru a schimba situația din campionat.

FCSB ocupă locul 10 în Superliga, după primele trei etape.

„La începutul primei reprize ne-am creat câteva ocazii de a înscrie, dar în repriza a doua nu am mai reușit acest lucru. Trebuie să înțelegem că fără atitudine, fără pasiune, nu putem face nimic. Vom schimba această situație, trebuie să facem totul pentru a reuși acest lucru. Dacă vom trebuie să jucăm cu aceeași jucători din 3 în 3 zile o vom face.
Spiritul și atitudinea pe care jucătorii au arătat-o în repriza a doua nu a fost pe placul nostru. Nu putem continua așa. este o problemă. Nu e vorba doar de erorile comise de Vlad Chiricheș, mai mulți jucători au făcut greșeli personale.

Vreau să găsesc motivul pentru acest lucru. Dacă ne gândim doar la meciul viitor din Europa (n.r. cu Maccabi Tel Aviv în Champions League) este o problemă. Mereu am spus că cel mai important meci este cel din prezent.

Trebuie să ne recuperăm pentru meciul viitor. și să ne schimbăm atitudinea, pentru că altfel nu vom putea face nimic. Am primit goluri foarte ușor, iar asta ne îngrijorează. E normal ca fanii să fie nemulțumiți, ei vor să câștigăm!”, a spus Charalambous, potrivit digisport.ro.

Pentru FCSB, totul se va decide în returul de la Budapesta, contra celor de la Maccabi Tel Aviv.