Elias Charalambous a dat verdictul! FCSB a trăit periculos cu Sepsi: ‘Am suferit în partea a doua’ + Se teme de meciul cu PAOK Salonic

Elias Charalambous a analizat jocul echipei sale după victoria cu Sepsi, scor 1-0. Antrenoul spune că este mulțumit pentru că jucătorii săi marchează și astfel capătă încredere. Cipriotul a avut și un avertisment pentru elevii săi.

FCSB a obținut prima victoie în deplasare în Superliga. Golul a fost marcat de Florin Tănase

Elias Charalambous a dat verdictul! FCSB a trăit periculos cu Sepsi

„Trei puncte importante. Este ceea ce doream. Am reușit să marcăm în prima repriză, asta ne-a ajutat. În repriza a doua nu prea ne-am descurcat. Ei au avut câteva ocazii. Am jucat să câștigăm azi.  Suntem fericiți că nu am luat gol.

(n.r despre Târnovanu) Îl știu foarte bine, nu trebuie să aibă astfel de intervenții ca să știu cine este. Cred că este cel mai bun portar din România.

Tănase, cu toții știm cine e. Ajută echipa. Sunt convins că va mai da goluri și va ajuta echipa.

În fotbal jucătorii trec prin diferite momente. Când dai gol câștigi încredere. Ca să faci totul bine toți trebuie să fie în formă bună pentru a ne atinge obiectivul.

Am schimbat 8 jucători, avem meci în Europa. Vom pregăti meciul cu PAOK. Trebuie făcute rotații, să schimbăm.

(n.r. despre PAOK) E important să fie încrezători, asta vine odată cu victoriile. E un meci greu, trebuie să știm că vom avea un adversar foarte foarte puternic.”, a spus după meci Elias Charalambous