Elevii lui Napoli au ratat șansa de a se apropia de play-off, dar antrenorul este mulțumit. Ce îi cere lui Adrian Mititelu

FCU Craiova și UTA Arad au terminat la egalitate, scor 1-1. Oltenii au ratat șansa de a se apropia de play-off, dar Nicolo Napoli spune că este mulțumit cu un punct, pentru că oltenii au făcut o repriză a doua foarte slabă.

”Am făcut o primă repriză foarte bun. Am avut avantaj. Am avut și ocazia să facem 2-0. Repriza a doua nu a fost bună. Rezultatul de egalitate este unul meritat. În repriza a doua nu am făcut pressing, nu am avut ocazii.Cred că rezultatul de 1-1 este unul just. S-au retras (n.r. – jucătorii lui), au lăsat spațiu, a rămas singur cu portarul și au marcat golul.

Am făcut pregătirea la bază, un meci amical cu Mioveni. Am lucrat miuțe, jocuri între noi, dar astăzi repriza a doua nu a fost bună”, a spus italianul după meci.

Napoli, cerere pentru Adrian Mititelu

”Sper că patronul înțelege că noi avem nevoie de un vârf în față, care să facă treabă bună.

(n.r. – despre Bauza) Asta nu este treaba mea. Vorbiți cu patronul. Este un fotbalist bun. Vedem ce se întâmplă”, a declarat Nicolo Napoli, la finalul partidei cu UTA Arad.

În urma acestui rezultat, FCU Craiova e pe locul 10, cu 24 de puncte, la egalitate cu Hermannstadt și Botoșani, în timp ce UTA Arad rămâne pe locul 15, cu 20 de puncte.