Edi Iordănescu, umilit în direct! A făcut praf toată naţionala după meciul din Kosovo: ‘Lamentabil, nu meritam egalul’

Edi Iordănescu, umilit în direct! A făcut praf toată naţionala după meciul din Kosovo. Fostul atacant al Generaţiei de Aur a dat de pământ cu tricolorii după meciul de la Pristina. Florin Răducioiu nu a fost deloc mulţumit de jocul echipei naţionale.

Naţionala lui Edi Iordănescu are 7 puncte după primele trei meciuri din preliminariile EURO 2024. Răducioiu este extrem de dezamăgit de prestaţia jucătorilor noştri.

Edi Iordănescu, umilit în direct!

Fostul atacant din „Generația de Aur” a criticat dur prestația României. Florin Răducioiu este nemulţumit în special pe faza de atac. Este convins că trupa lui Edi Iordănescu a obținut un egal norocos.

„Apreciez foarte mult sacrificiul jucătorilor. Apreciez foarte mult sacrificiul celor din apărare, dar prea puţin din atac. Jucători aproape indolenți! Băieţii ăştia nu au reuşit… Vrem mai mult. Dacă vrem să ne calificăm, trebuie să fim mult mai eficienţi.

Pe mine nu mă deranja dacă am fi avut ocazii de gol, cum au avut ei, pe contraatac. Dar nu am reuşit să ieşim cu 3-4 pase din propriu teren. Este lamentabil! Inadmisibil! Nu se poate!

Nu meritam să terminăm la egalitate! Kosovo a fost superioară, mai ales în repriza a doua, din aproape toate punctele de vedere: fizic, tactic, tehnic, al voinţei de luptă. Doar imprecizia, mai ales a lui Muriqi, a făcut să nu ne întoarcem fără nici măcar un punct din Kosovo.

A fost o echipă a României care nu a arătat aproape nimic. O echipă a României disperată în a doua repriză, mai ales. Părea că de la un moment la altul Kosovo putea înscrie.

Nu putem emite pretenţii pentru locul doi, mai ales după această repriză a doua dezastruoasă. Sunt foarte dezamăgit! Mă aşteptam un pic mai mult şi din punct de vedere individual de la Man, la Coman, de la cei care au intrat. De Puşcaş nu mai spun”, a declarat Răducioiu în direct la Prima Sport.