Edi Iordănescu s-a dezlănţuit! Atac dur la adresa contestatarilor: ‘Ce grupă accesibilă, de 8 ani nu ne calificăm nicăieri’ + Avwrtisment pentru tricolori

Edi Iordănescu s-a dezlănţuit! Atac dur la adresa contestatarilor. Selecţionerul şi-a ieşit din minţi după România-Israel 1-1. Acesta nu este de acord cu cei care spun că naţionala are parte de o grupă accesibilă.

Edi Iordănescu s-a enervat pe cei care au spus că Israel şi Kosovo sunt echipe slabe. Israel ne-a subordonat aproape un meci întreg pe Arena Naţională.

Edi Iordănescu s-a dezlănţuit!

„Toate meciurile sunt de angajament şi de luptă. Am văzut că sunt discuţii în spaţiu public, dar să nu vorbimm de grupă accesibilă că de 8 ani nu ne calificăm nicăiei. Au jucători cu calitate individuală, să îi vedem unde joacă. La fel şi Kosovo are jucători în Primera, în Serie A.

Israel şi Kosovo unde au jucătorii, ce continuitate au. Se bat la cupe europene, la titlu, la campionat. Am încredere în grupul nostru. Ne vom chinui dacă trebuie ca să ne calificăm”, a tunat Edi Iordănescu, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Selecţionerul le-a mulţumit fanilor şi le-a atras atenţia tricolorilor. Nu este mulţumit de meciul reuşit în faţa Israelului. „Mulţumim publicului. E cel mai pozitiv lucru din această seară. A venit alături de noi. Nu au fost meciuri senzaţionale, dar am scos puncte. Voiam să le oferim mai mult, nu am putut. Rămân încrezător în grupul de jucători. Chiar dacă va trebui să trecem prin momente grele, România trebuie să ajungă la EURO.

Schimbările au fost cu jucători de profil ofensiv. Prima repriză a fost acceptabilă. Am stat bine în teren, am acoperit spaţiile. Am avut 1-0 la pauzî. Repriza a doua nu am gestionat bine. Îmi doream mai multă iniţiativă. Mai multă complexitate în joc. Am primit gol şi am pierdut moral. Am schimbat, dar din păcate nu ne-a ieşit”, a mai spus selecţionerul, confor sursei citate.