Edi Iordănescu, atacat dur! Mihai Stoica nu s-a mai abţinut. L-a făcut praf pe selecţioner în direct

Edi Iordănescu, atacat dur! Mihai Stoica nu s-a mai abţinut. L-a făcut praf pe selecţioner în direct. Nimeni nu se aştepta ca managerul general al vicecampioanei să fie atât de dur după meciurile naţionalei.

Mihai Stoica, managerul general al celor de la FCSB nu înțelege de ce Darius Olaru nu a folosit mai mult timp de selecționer.

Mihai Stoica nu s-a mai abţinut

Darius Olaru a bifat 27 de minute în meciul cu Israel, 1-1, fiind introdus pe teren în minutul 63, în locul lui Marius Marin, și 14 minute în partida cu Kosovo, când i-a luat locul lui Alexandru Cicâldău.

Oficialul vicecampioanei României crede că Olaru ar fi trebuit să joace mai mult. Asta deoarece între acesta si Florinel Coman există o chimie extraordinară.

„Anul trecut a dat un gol tot sezonul şi juca la echipa națională. Acum are patru goluri, aleargă cum aleargă, e singurul care poate să facă sprinturi în echipă. Are şi o chimie extraordinară cu Coman, deci nu înțeleg de ce nu a jucat mai mult.

Mărturisesc că nu am vorbit deloc cu băieţii noştri în aceste zile”, a declarat Mihai Stoica, conform Orange Sport.

După meciul cu Kosovo, din preliminările EURO 2024, România a rămas pe poziția secundă, cu 12 puncte. Lider al clasamentului este Elveția, cu 14 puncte, iar locul trei este ocupat de Israel, cu 11 puncte.