Edi Iordănescu are tupeu! Ce a putut să spună după Elveţia-România. L-a luat valul după egalul obţinut, norocos, pe final de meci

Edi Iordănescu are tupeu! S-a aflat ce a putut să spună după Elveţia-România 2-2. L-a luat valul după egalul obţinut, norocos, pe final de meci. Selecţionerul spune că este mulţumit după acest rezultat.

Edi Iordănescu era în culmea fericirii după Elveţia-România 2-2. Selecţionerul spune că nu a greşit nimic, deşi am fost surclasaţi timp de 80 de minute.

Edi Iordănescu are tupeu!

Discursul lui Edi Iordănescu a fost unul al unui învingător, deşi jocul naţionalei nu a arătat deloc asa. „Cine crede până la final este răsplătit. Am încercat să creăm densitate, să acoperim suprafaţa. Am vrut să mai aducem un fundaş central care să aducă prospeţime. Am vrut să ne apărăm mai sus, dar adversarul ne-a surprins. Am vrut să atacăm poziţional, dar nu am putut. În prima repriză nu am reuşit. Contează că echipa a arătat o inimă mare, caracter. Suntem pe drumul cel bun şi am construit valori.

Am fost o familie azi, Mihăilă a dat golul 2 cu ruptură musculară. E un rezultat şi un punct important” , a spus selecţionerul, la finalul meciului, în direct la Prima Sport.

După 4 meciuri, România este neînvinsă în grupa de preliminarii pentru EURO 2024. Are 8 puncte, se află pe locul secund, la două puncte în spatele Elveţiei. Tricolorii au beneficiat de faptul că cei din Kosovo au pierdut cu Belarus. Bătălia pentru locul secund se va da, cel mai probabil, cu cei din Israel.