Edi Iordănescu are de ce să se teamă! Adversara tricolorilor de la EURO 2024, în mare formă. Ce a făcut la ultimul meci

Edi Iordănescu are de ce să se teamă! Adversara tricolorilor de la EURO 2024, în mare formă. S-a aflat ce a făcut la ultimul meci înaintea disputei cu tricolorii de la turneul final din Germania.

Edi Iordănescu este sub presiune. Prima adversară a României la EURO 2024 a învins cu scorul de 4-0 în ultimul meci.

Edi Iordănescu are de ce să se teamă!

Echipa naţională a Ucrainei a învins marţi, în deplasare, scor 4-0, naţionala Moldovei. A fost un meci amical disputat la Chişinău. Ucrainenii au deschis scorul încă din minutul 2, când a marcat Roman Yaremchuk. Apoi, au reuşit să îşi majoreze avantajul în minutul 43, prin Viktor Tsygankov. Imediat după pauză, Artem Dovbyk a înscris pentru 3-0 în minutul 49.

După alte cinci minute, Sudakov a stabilit scorul final 4-0. A fost ultimul meci amical al echipei lui Rebrov înainte de EURO 2024, unde Ucraina va debuta duminică, 17 iunie, la Munchen, împotriva României.

Rezultate ale meciurilor amicale disputate marţi:

Azerbaidjan – Kazahstan 3-2 (Emreli 42, Makhmudov 51 penalti, Bayramov 73 / Vorogoskyi 2, Samorodov 28);

San Marino – Cipru 1-4 (Giocondi 81 / Satsias 45+2, Kastanos 53, 54, Kakoulli 83);

Moldova – Ucraina 0-4 (Yaremchuk 2, Tsygankov 43, Dovbyk 49, Sudakov 54);

Letonia – Insulele Faroe 1-0 (Ciganiks 50);

Lituania – Estonia 1-1 (Matulevicius 84 / Lepik 82);

Malta – Grecia 0-2 (Bakasetas 7 penalti, Tzolis 15);

Belarus – Israel 0-4 (Melamed 6, Safuri 18, Shlomo 36, Kanaan 82).