Echipa Armatei a visat o repriză în Cupa României! Cadou uriaş pentru Toni Petrea la debutul său la Chindia + Rezultate complete ale meciurilor zilei

Echipa Armatei a visat o repriză în Cupa României! Până la urmă, echipa de liga a doua, fără drept de promovare în Superliga, a fost eliminată. CSA Steaua – Chindia 1-2, cadou uriaş pentru Toni Petrea la debutul său la echipa târgovişteană.

Echipa Armatei visa să meargă în grupele Cupei României, dar nu a reuşit. Trupa lui Opriţa a condus o repriză, dar a fost învinsă în final de meci.

Echipa Armatei a visat o repriză în Cupa României!

Echipa Armatei a deschis scorul în minutul 25, prin Adi Popa, fostul jucător al celor de la FCSB. Chindia lui Toni Petrea a întors meciul în partea secundă. Mai întâi, Daniel Popa şi apoi Cherchez, pe final de meci, au marcat pentru calificarea târgoviştenilor.

CSA Steaua: H. Iancu – Oroian, Beța, Săbău, Ad. Iie – Balgiu, Bărbulescu – Drăghici, Șt. Pacionel, Ad. Popa – Chipirliu
Antrenor: Daniel Oprița

Chindia: Căbuz – Căpușă, Celea, Boldor, Dumitrașcu – An.Șerban, Passaglia, Popadiuc, Akhmatov, Neguț – D. Popa

Antrenor: Toni Petrea

Minaur: Al. Costache – Potcoavă, Oiță, Mondragon, Al. Stoian – Gneba, Donca – Bg. Rotar, Chinde, C. Stanciu – Chitaș
Antrenor: Ciprian Danciu

CSC Dumbrăvița – Politehnica Iași 0-0 (7-6 la penalty-uri)

CSC Dumbrăvița: Trifon – Bura Koț, Gîsă, Bain, Simon – Tănase, Blickling, Ungureanu, Ghinescu – Popa, Paulevici
Antrenor: Cosmin Stan

Poli Iași: Jankov – Kouadio, Lică, Fosu-Mensah, Finică – Cristea, Telcean – Cracea, Ștefanovici, Dumitru – Plokhotniuk
Antrenor: Mugurel Cornățeanu

Ripensia Timișoara – FC U Craiova 1948 0-4
Au marcat: Achim ‘9, Sibibe ’72, Zanfir ’76, R. Negru ’89

Ripensia: Toroc – Zamfirescu, Lalic, Fridrich, Gladun – Vidrășan, Călin – Piftor, Ene, Zimta – Gavra
Antrenor: Roberto Ivan

FCU Craiova: Petrescu – Negru, Grigore, Paramatti, Enache – Albu, Achim – Baeten, Bauza, Chițu – G. Ganea
Antrenor: Marius Croitoru

Șoimii Lipova – Gloria Buzău 2-4 (după prelungiri)
Au marcat: Bulza 40, Șușanu 72 / Boiciuc 15, Neicuțescu 76, A. Lopes 104, R. Uțiu