Dumitru Dragomir l-a făcut praf pe Gigi Becali după FCSB – CSU Craiova: ‘Nu se poate. Este influențat’

FCSB a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul cu CSU Craiova, primul din play-off. Dumitru Dragomir nu s-a sfiit să-l facă praf pe Gigi Becali după meci.

Fostul președinte LPF spune că schimbările dictate de latifundiar au fost neinspirate și crede că este influențat de oamenii din jur.

Dumitru Dragomir l-a făcut praf pe Gigi Becali după FCSB – CSU Craiova

Dragomir spune că de mult timp nu a văzut o repriză atât de slabă din partea vicecampioanei, referindu-se la prima parte a meciului cu oltenii.

FCSB a făcut patru schimbări, iar fostul președinte LPF îl critică în termeni duri pe prietenul său, Becali, pentru deciziile luate.

„Eu cred că Gigi e și influențat de cei din jurul lui. Altfel nu poți să faci asemenea schimbări. Singurul care putea să mai dea o pasă filtrantă era Octavian Popescu, iar singurul care putea să mai dea gol era Compagno. I-a scos pe amândoi. Așa a gândit el. Dacă așa a gândit el?

Oricine se supăra după prima repriză. Eu n-am văzut niciodată Steaua (n.r – FCSB) jucând atât de prost ca în primă repriză. Craiova putea să lea dea 4 goluri ușor în prima repriză”, a spus Dumitru Dragomir, la Fanatik.

FCSB a făcut 4 schimbări: Darius Olaru, înlocuit de Andrei Cordea la pauză, din motive medicale, Florinel Coman (64′) schimbat cu David Miculescu, Octavian Popescu (76′) înlocuit de Ovidiu Popescu și Andrea Compagno (90+2′) schimbat de Eduard Radaslavescu.