Duel nebun pentru Radu Drăgușin! Ce au spus englezii despre prestaţia tricolorului. I-a spart capul unui adversar

În minutul 81 al partidei, Radu Drăgușin a fost introdus pe teren, după ce în Europa a primit cartonașul roșu. Imediat, după primul duel, internaționalul român i-a spart capul unui adversar, dar fără intenție. Englezii i-au apreciat însă evoluția scurtă din partida cu Manchester United.

Tottenham a umilit-o pe Manchester United, scor 3-0, în cadrul etapei a șasea din Premier League. Radu Drăgușin a fost introdus pe gazon în minutul 81 al partidei, la numai câteva zile după ce a fost eliminat în Europa League. Totul s-a întâmplat în urma unui fault dur, provocat adversarului

Duel nebun pentru Radu Drăgușin!

Românul l-a înlocuit de Micky van de Ven în minutul 81 și i-au trebuit doar câteva secunde pentru a se face remarcat. Drăgușin a intrat într-un duel aerian cu Mason Mount și i-a spart capul englezului, însă fără vreo intenție de a-l accidenta. Mijlocașul lui United nu a mai putut continua partida și a fost înlocuit de Amad Diallo, în minutul 85.

La puțin timp după încheierea celor 90 de minute, jurnaliștii englezi au reacționat și au vorbit despre duelul Drăgușin – Mount.

”În ultimele zece minute ale meciului,  Drăgușin și-a făcut apariția. Mount, mijlocașul lui Manchester United, a sărit la cap cu românul, dar nu i-a făcut față.
Mount nu a mai putut continua în ultimele faze ale meciului, iar Erik ten Hag l-a înlocuit cu Amad Diallo.
Fostul jucător al lui Chelsea tocmai revenise în activitate pentru United după o accidentare la tendon”, au scris cei de la talkSport.

Pentru prestația sa, Drăgușin a fost notat cu 6,5 de către cei de la Sofascore.