Dramatism uriaş la Cupa Mondială 2022! Mexicul a câştigat în faţa Arabiei Saudite, dar a ratat calificarea. Thriller în grupa Argentinei / Foto

Dramatism uriaş la Cupa Mondială 2022! Mexicul a câştigat în faţa Arabiei Saudite, dar a ratat calificarea. Thriller în grupa Argentinei. Aztecii au sperat până în prelungiri la o calificare miraculoasă.

Cupa Mondială 2022 a oferit primele momente de dramatism. Totul s-a întâmplat în grupa Argentinei.

Dramatism uriaş la Cupa Mondială 2022!

Mexicul a sperat până la final într-o calificare miraculoasă. A condus meciul cu Arabia Saudită, dar a mai avut nevoie de un gol pe care nu l-a reuşit. Martin şi Chavez au marcat două goluri în 5 minute şi sperau să întreacă Polonia. Leşii erau conduşi de Argentina cu acelaşi scor.

Aztecii au atacat în valuri şi au avut ocazii uriaşe. Au primit însă ei gol. Al Dawsari a marcat în prelungiri. S-a terminat Arabia Saudită – Mexic 1-2 şi ambele echipe pleacă acasă încă din faza grupelor.

Arabia Saudită – Mexic, echipe de start:

Arabia Saudită: Al Owais – Tambakti, Al Boleahi, Al Amri – Abdulhamid, Al Hassan, Kanno, Al Ghannam – Al Buraikan, Al Shehri, Al Dawsari
Selecționer: Herve Renard

Mexic: Ochoa – Sanchez, Montes, Moreno, Gallardo – Pineda, Alvarez, Chavez – Lozano, Martin, Vega
Selecționer: Gerardo Martinez

Stadion: Lusail, Al Daayen
Arbitru: Michael Oliver / Asistenți: Stuart Burt și Simon Bennett
Arbitru de rezervă: Istvan Kovacs