Drama uriaşă a unui tricolor! Are mari probleme în viaţa personală. Edi Iordănescu trebuie să ştie

Drama uriaşă a unui tricolor! Are mari probleme în viaţa personală. Edi Iordănescu trebuie să ştie. Este vorba despre unul dintre cei mai în formă jucători pe care îi are la dispoziţie selecţionerul.

Edi Iordănescu este preocupat. Denis Drăguş are probleme personale. Totul a devenit public în urmă cu puţin timp.

Drama uriaşă a unui tricolor!

Denis Drăguș, atacantul lui Gaziantep, trece prin momente delicate. Titularul de drept în formația lui Marius Șumudică a aflat că Derya-Sarah, în vârstă de doar 2 luni, are probleme de sănătate, conform Gazispor. Înlocuit în minutul 82 al partidei cu Adana, scor 2-2, „tricolorul” a rămas minute bune cu privirea în gol pe banca de rezerve.

Drăguș are un tur de campionat bun în Turcia. Are cinci goluri marcate în 12 meciuri. Pe plan personal este afectat de vestea îngrijorătoare primită zilele trecute. Conform cotidianului Telgraf.net, atacantul român a aflat că fetița lui cea mică, Derya-Sarah este bolnavă.

Afost internată în spital, împreună cu mama ei, Vanessa. Care a postat un story pe Instagram pe 13 octombrie. „Când am ales acest nume, la începutul sarcinii, eram încă în Genova. Ne plăcea așa mult cum sună Derya, iar Sarah a fost dorința surioarei ei, Gloria”, a scris soţia atacantului.

Micuța Derya-Sarah a primit nota 10 la naștere.A venit pe lume înaintea meciului naționalei cu Andorra, din preliminariile Euro 2024.