Drama uriaşă a lui Cristiano Ronaldo! L-a pufnit plânsul la finalul meciului. Imaginile care au făcut înconjurul lumii / Video

Drama uriaşă a lui Cristiano Ronaldo! L-a pufnit plânsul la finalul meciului. Imaginile care au făcut înconjurul lumii. Starul portughez a pierdut trofeul cu noua sa echipă, iar la final era dărâmat.

Cristiano Ronaldo a trecut prin clipe grele cu Al-Nassr. A ratat un trofeul important la arabi, iar la final l-a pufnit plânsul.

Drama uriaşă a lui Cristiano Ronaldo!

Cristiano Ronaldo a fost de neconsolat după ce Al-Nassr a pierdut finala Cupei Regelui Arabiei Saudite. Meciul s-a decis la lovituri de departajare şi a fost câştigat de către Al-Hilal.

Portughezul a stat multă vreme, plângând, întins pe teren. Asta în ciuda faptului că a fost consolat de mai multţi jucători şi membri al staff-ului lui Al-Nassr. Finala Cupei Regelui a reprezentat o oportunitate pentru cel care a câştigat de cinci ori Balonul de Aur de a câştiga primul său trofeu de la sosirea în Arabia Saudită, în decembrie 2022.

La Jeddah, finala Cupei Regelui a început cu un gol marcat repede de campioana Al-Hilal, care a deschis scorul în minutul 7, prin Aleksandar Mitrovic. Al-Nassr, deşi i-a avut în teren pe Cristiano Ronaldo, Sadio Mane şi Brozovic, nu au reuşit să egaleze.

La pauză, Al-Hilal a intrat cu avantaj minim. Echipa lui Ronaldo a rămas în zece în minutul 56, după eliminarea portarului David Ospina. Al-Hilal a avut şi ea un jucător eliminat, pe Ali Abulayhi, în minutul 87. Doar un minut mai târziu, Al-Nassr a egalat prin golul lui Ayman Ahmed. După alte două minute, Kalidou Koulibaly a fost şi el eliminat. I-a lăsat pe Al-Hilal în nouă oameni şi meciul s-a dus în prelungiri.

Cum nu s-a mai înscris, soarta trofeului a fost decisă la lovituri de departajare. Acolo, s-a impus Al-Hilal, scor 5-4.