Dramă la Mioveni! Argeşenii au ratat prima victorie a sezonului. Ce s-a întâmplat în finalul meciului

Dramă la Mioveni! Argeşenii au ratat prima victorie a sezonului. Pe final, echipa lui Flavius Stoican putea să câştige, dar a ratat penalty-ul decisiv care îi putea aduce prima victorie în Superliga.

CS Mioveni – UTA 1-1 în primul meci al etapei a opta din Superliga. Mioveniul nu a reuşit nici acum să câştige.

Dramă la Mioveni!

Cele doouă goluri ale meciului de la Mioveni s-au marcat chiar în startul meciului, în primele 9 minute. UTA a reuşit să deschidă scorul prin Otele, chiar în minutul 7. Avantajul Bătrânei Doamne a durat însă doar două minute. Argeşenii au egalat în minutul 9 prin fundaşul Adrian Scarlatache.

Echipa antrenată de către Flavius Stoican putea câştiga în finalul meciului. Vlad Pop a obţinut un penalty. Vlad Pop a fost faultat în careu de Chindriş, dar jucătorul UTA-ei a scăpat fără a fi eliminat. Marian Barbu trebuia să îi dea galben şi să-l ekimine.

Penalty-ul a fost însă ratat de către albanezul Krasniqi şi CS Mioveni nu bate nici acum. În urma acestui rezultat, UTA a urcat pe locul 7, cu 11 puncte după 8 meciuri. De partea cealaltă, Mioveniul e penultima în Superliga, cu doar 3 puncte acumulate în 8 meciuri.

CS Mioveni – UTA Arad, echipe probabile:

CS Mioveni: I. Popescu – I. Balaur, Scarlatache, Garutti – Oancea, Lixandru, V. Pop, Șerbănică – Antal, Blănaru, Buziuc
Rezerve: Croitoru, Iacob, Trif, Panait, Kabananga, Krasniqi, Rădescu, Coșereanu, Toma
Antrenor: Flavius Stoican

UTA: Balaur – Vukcevic, Benga, Chindriș, Hoxahallari – Batha, Cascini – Șteau, Ubbink, Otele – Postolachi
Rezerve: Mociu, Dobrescu, Isac, Negoescu, Ademi, Stahl, Matei, Maxim, Jobello
Antrenor: Ilie Poenaru

Stadion: Orăşenesc (Mioveni)
Arbitru: Barbu Marian (Făgăraş) / A1: Constantinescu Andrei (Bucureşti), A2: Slabu Stelian (Braşov) / Arbitru VAR: Petrescu Radu (Bucureşti), Arbitru AVAR: Grigoriu Mircea Mihail (Bucureşti)