Dramă în Turcia! S-a terminat Adana Demirspor-CFR Cluj. Calificarea, decisă de un gol marcat în ultimul minut

Dramă în Turcia! S-a terminat Adana Demirspor-CFR Cluj. Calificarea, decisă de un gol marcat în ultimul minut al jocului, înaintea prelungirilor. Echipa din Gruia a fost aproape de o mare surpriză.

CFR Cluj a sperat până în final la o calificare în turul 3 preliminar al Conference League. Din păcate, pentru echipa lui Andrea Mandorlini, a încasta un gol pe final.

S-a terminat Adana Demirspor-CFR Cluj

Adana Demirspor-CFR Cluj a fost un duel absolut dramatic, sub semnul echilibrului. Turcii au reuşit să deschidă scorul pe final de primă repriză după reuşita lui Akintola. Trupa lui Andrea Mandorlini a început să spere în minutul 68. A obţinut un penalty transformat de Mogoş.

Mai mult, turcii au rămas şi în 10 oameni după eliminarea lui Gravillon. Ardelenii au încercat să dea lovitura, dar au primit gol în minutul 90 de la Ndiaye. Scor final Adana Demirspor-CFR Cluj 2-1 şi turcii se califică în turul 3 preliminar al Conference League.

Adana Demirspor-CFR Cluj Echipele de start

Adana: Karacic – Svensson, Gravillon, Guler, Rodrigues – Stambouli, Akbaba – Yusuf Sari, Belhanda, Akintola – Ndiaye
Antrenor: Patrick Kluivert

Stadion: Yeni Adana (Adana)
Arbitru: Nathan Verboomen (Belgia); Asistenți: Mathias Hillaert & Ruben Wyns (Belgia)

CFR Cluj: Sava – Mogoș, Kresic, Ajeti, Camora – Cvek, Muhar, Avounou, Krasniqi – Yeboah, Bîrligea
Rezerve: Bălgrădean, Hindrich – Morgan, Cr. Manea, Filip, Jefte, C. Deac, Otele, Konoplianka, Țîru, Tachtsidis, Fica
Antrenor: Andrea Mandorlini