Dramă în Giuleşti! S-a terminat Dinamo Kiev-Aris Salonic. Meciul echipei lui Mircea Lucescu, decis la penalty-uri.

Dinamo Kiev, formația antrenată de Mircea Lucescu, a câștigat cu Aris Salonic, scor 2-1 (6-5 în urma loviturilor de departajare). Astfel, ucrainenii s-au calificat în play-off-ul Conference League.

Dramă în Giuleşti

Pentru echipa lui Mircea Lucescu au înscris Voloshyn (minutul 45) și Karavaev (minutul 85), iar pentru adversari a marcat Durasek (minutul 38).

La loviturile de departajare au ratat Kaheem Parris de la Dinamo Kiev, iar de la Aris Salonic au ratat Jonathan Diego Menéndez și Moses Odubajo.

În play-off, Dinamo Kiev se va duela cu Beşiktaş, care a eliminat echipa lui Adrian Mutu, Neftchi Baku, după o dublă victorie, 2-1 şi 3-1.