Dorinel Munteanu şi-a ieşit din minţi! Ce l-a enervat după meciul cu Dinamo: ‘Am pierdut două puncte’ + L-a făcut praf şi pe arbitru

Dorinel Munteanu a fost extrem de supărat după meciul cu Dinamo. A pus tunurile pe arbitraj, apoi a explicat ce s-a întâmplat cu David Maftei, pe care l-a muștruluit în timpul meciului.

Oțelul Galați – Dinamo s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, în etapa a zecea din Superliga României. ”Câinii roșii” au deschis scorul în minutul 18 prin Selmani, care a transformat un penalty. După patru minute, Frederic Maciel a restabilit egalitatea .

Dorinel Munteanu: „Nu sunt antrenor de paie”

„Am pierdut două puncte importante. Am făcut o primă repriză bună. Am avut multe ocazii, am pus presiune. În repriza a doua am încercat să intrăm în avantaj. Am avut un penalty clar. La penalty dat celor de la  Dinamo arbitrul s-a bucurat mai munt ca fanii.

La noi nu s-a dat. Nu am ce să spun.

Unii jucători au o atitudine greșită. Voi lua măsuri foarte drastice.

Aștept susținere mai mare de la public. Trebuie să susțină și ei echipa mai mult.

(n- despre Maftei) La fel, să comenteze toți specialiștii și să-și dea cu părerea. Regulile sunt reguli la mine. Orice jucător când îi fac observație trebuie să se uite la mine. De aceea l-am atenționat pe Maftei.

Au fost momente şi momente când am sărit calul, dar ce ţine de joc, nu este cale de înţelegere.

E greu ce fac eu aici, să mă chinui cu ei și ei nu au bunul simț să se uite la mine. Nu îmi e rușine să-i atenționez mai dur. Ei trebuie să respecte ce spun eu. Nu trebuie să mă subestimeze să se uite prin tribune. Nu sunt un antrenor de paie sau care e sunat de prin tribune. Acesta este incidentul atât de comentat.”, a declarat Dorinel Munteanu, la Digi Sport, după meci.