Dorinel Munteanu s-a enervat cumplit! Atac devastator la adresa arbitrilor: ‘Atât l-a dus capul pe el’ + I-a ameninţat pe cei de la Sepsi

Dorinel Munteanu s-a enervat cumplit! Atac devastator la adresa arbitrilor. Oţelul a terminat la egalitate, 3-3, cu Dinamo şi e în sferturile competiţiei. Chiar şi aşa, a făcut scandal la finalul meciului.

Dorinel Munteanu a fost eliminat în finalul meciului. Spune că a fost vânat pentru a nu fi pe bancă la meciul cu Sepsi, din etapa viitoare din Superliga.

Dorinel Munteanu s-a enervat cumplit!

„Puteam să câştigăm, dar a intervenit o relaxare şi am primit două goluri pe contraatac. Felicit echipa că s-a calificat. La începutul jocului arbitrul care a fost intenţionat. Trebuia să fiu suspendat pentru meciul cu Sepsi. Mi-a spus să iau sticlele că va călca pe ele. Arbitrul de rezervă nu m-a lăsat să beau apă în perimetrul meu.

Atât l-a dus capul pe el. În minutul 90 mi-a dat al doilea galben. Nu pot să mă gândesc şi eu, să fac toate combinaţiile. Din minutul 1 m-a şicanat. Mi-a spus să iau sticlele. Mereu venea. Nici aici nu mă lăsaţi. A fost rău intenţionat. Mi-a stricat seara”, a tunat Dorinel Munteanu, la finalul meciului, în direct la Digi Sport.

Mai mult, Dorinel Munteanu a spus clar. Le-a promis celor de la Sepsi că îi va învinge etapa viitoare. Mai mult, vrea 3 victorii în următoarele 3 etape. „Va fi un meci decisiv cu Sepsi. Centralul m-a eliminat pentru proteste. Nu pot să-mi dau seama. Problema mea şi nu numai a mea este că suntem provocaţi din minutul 1. Mi-a stricat toată seara. Vrem maxim de puncte în ultimele 3 etape, dar chiar şi aşa câştigăm cu Sepsi”, a mai spus Munteanu, conform sursei citate.