Dorinel Munteanu s-a dezlănțuit! Ce a spus după ce l-a jignit pe arbitru la meciul cu Dinamo. Anunț clar al antrenorului

Dorinel Munteanu s-a dezlănțuit! S-a aflat ce a spus după ce la meciul cu Dinamo l-a jignit pe arbitru. Anunț clar al antrenorului după ce a fost eliminat și trimis în tribune în repriza secundă.

La meciul dintre Oțelul și Dinamo, scor 1-3, tehnicianul echipei din Galați a fost eliminat în repriza secundă a partidei, după ce l-a jignit pe Andrei Gabriel Constantinescu.

Dorinel Munteanu s-a dezlănțuit!

Dorinel Munteanu l-a făcut ”idiot” pe arbitrul asistent Andrei Gabriel Constantinescu, lucru care a dus la eliminarea acestuia. La două zile după meci, antrenorul echipei din Galați și-a cerut scuze, în direct la digisport.ro.

”I-am spus că este idiot. Am greșit. Este clar că îmi cer scuze. Să mă suspende cât vor dânșii. Nu pot să le dau dreptate. O să mă apăr cum pot. Cât de puternic sunt eu, bateria mea s-a terminat. Sunt și eu puțin debusolat. Voi rămâne același om. Dinamo a câștigat pe merit, dar mă surprinde tot ce s-a întâmplat înainte de acest meci la clubul meu.

S-a dezvoltat subiectul despre salariul lui Dorinel Munteanu la Galați. Eu știu ce fac la Galați. Toată lumea mă apreciază. Nu trăiesc pe banii lor”, a declarat Munteanu pentru sursa menționată mai sus.