Dinamo fără glorie: pierde înca un meci și ajunge la cinci înfrângeri în șapte partide din Liga a 2-a

Dinamo continuă să se facă de râs și în Liga a 2-a după ce a fost invinsă din nou, pentru a cinceea oară în șapte etape din liga secundă.

De data aceasta călăul lui Dinamo s-a numit Gloria Buzău.

Dinamo se prezintă lamentabil la Buzău si pierde cu 2-1 după ce a condus cu 1-0

„Câinii” au deschis scorul după mai puțin de două minute, când Giafer a marcat după o centrare din corner. La puțin timp după deschiderea scorului, adversarii dinamoviștilor au replicat prin două ocazii mari, ambele prin Ciobanu, dar portarul Dujmovic le-a apărat senzațional.

Echipa lui Cristi Pustai a egalat în minutul 24, când șutul lui Ariel Lopez, pe colțul scurt, s-a oprit în vinclu.

Până la pauză, Dinamo a avut două ocazii bune, prin Vali Lazăr și Neluț Roșu.

În repriza a doua, tot Buzăul a avut inițiativa. Mai întâi fostul dinamovist Neicuțescu l-a „întins” pe portar, iar apoi Pablo Gaitan a marcat golul victoriei în minutul 79.

Gloria Buzău – Dinamo s-a terminat 2-1, iar „câinii” bifează 5 înfrângeri în primele 7 etape.

Echipele de start:

Gloria Buzău: Stoian – Pîrvulescu, Vîrtej, Lopez, Uțiu – Honciu, Trebotic, Blejdea – Neicuțescu, Ciobanu, Boiciuc
Antrenor: Cristi Pustai

Dinamo: Dujmovic – De Moura, Giafer, Patriche, Amzăr – Neluț Roșu, Iglesias – Ghezali, Bordușanu, Lazăr – Bani
Antrenor: Ovidiu Burcă